Nagy-Britannia a Beatles lábai előtt
2004.11.19. 17:14
Már a Please Please Me is forradalmasította a popzenét, mivel ez a nagylemez több volt, mint a sikeres kislemezek puszta gyűjteménye. (akkoriban a popbandák még nem használhatták nagylemezeikre a büszke „album” kifejezést.) Második nagylemezükön azonban még tovább mentek: a With The Beatlesen egyetlen kislemezsiker sem szerepelt.

A hét Lennon-McCartney szám között olyan dalokat találunk, mint a nyitódal, az It Won’t Be Long – ebben hallható a Beatles egyik márkavédjegye: „Yeah (Yeah), Yeah (Yeah)”; az I Wanna Be Your Man, amit Ringo énekel, és később a Rolling Stones sikerszáma lett, valamint a sodró iramú All My Loving, George Harrison tündöklő gitárszólójával.
Voltak rajongók, akik megkérdezték, hogy George miért nem ír dalokat. George a Don’t Bother Me-vel felelt nekik. A Cry For A Shadow óta, amit még Bert Kaempferttel vettek fel, ez volt az első, lemezre került szám. A With The Beatlesen szerepeltek olyan amerikai rock’n’roll dalok, mint Roll Over Beethoven vagy a You Really Got A Hold On Me. Ezek a számok a Hamburgban végigzenélt 274 éjszaka emlékeiként maradtak fenn.
Úgy tűnt, a Beatle-mánia mindenkinek jó. A lemezeladások soha nem látott méreteket öltöttek. A „Csodanégyes”-t azonban kezdte megviselni, hogy egyfolytában a figyelem középpontjában vannak. Sikerük tovább folytatódott, amikor novemberben a With The Beatles egyenesen a brit lista élére került. Ötödik kislemezük, az I Want To Hold Your Hand végre leszorította a lista éléről a She Loves You-t, mivel csak előrendelésben több mint egymillió példány kelt el.

1963 végére az I Want To Hold Your Hand és a She Loves You egyedül Nagy-Britanniában 2,5 millió példányban kelt el. A Beatles hat hónapja uralta a kislemez- és az album eladásilistákat. Ősszel 32 fellépésből álló turnéra indultak, esténként két-két koncerttel a programban. Ezt követte a Beatles Christmas Show című ünnepi zenei pnatomim-show Londonban.

Minden kétséget kizáróan meghodították a brit piacot.
Következett az USA…
|