The Beatles
The Beatles
Hello Goodbye

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
The Beatles
 
The Legend
 
Come Together
 
Thank You Girl(s)


Szeretnm megksznni Cat Black-nek, Fanninak s Katerinnak a sok btortst, hiszen az tmogatsuk nlkl biztosan nem jutottam volna el idig! Ksznm, lnyok!

Ksznet mindenkinek, aki elltogat ide, hogy egyltaln ideltogat, hogy regisztrl s  hogy szintn btort a dicsreteivel. Nagyon sokat jelentenek nekem! Ksznm!

s Thank you Boys, amirt ltrehozttok ezt a fantasztikus egyttest, a BEATLES-t (hogy nvszerint kinek ksznhetem, abba most inkbb nem mennk bele, hiszen ezzel rk ezrei foglalkoznak tbbszzoldalas knyveikben).

Ja, s kszi George-nak, amirt van egy fia:).

Kata


 
letrajz

George Harrison

 

 

ltalnos informcik:

·        Teljes nv: George Harold Harrison

·        Szletsi adatok: 1943. februr 25, Wavertree, Liverpool.

·        Meghalt: 2001. november 29-n, tdrkban.

·        Apja: Harold Harrison, buszvezet.

·        Anyja: Louise French, hztartsbeli.

·        Testvrek: Louise, Harold, Peter.

·        Lakhely: Upton’s Green, Speke, Liverpool.

·        Iskolk: Docedale Primary School; Liverpool Institue.

·        Zenei elkpzs: gitr-tanuls.

·        Foglalkozs, szakma: mszersztanul a Blacklers ruhzban.

·        Tevkenysg a Beatles eltt: A „Rebels” egyik tagja.

·        Csatlakozs a Beatleshez: 1958 (Johnny and the Moondogs)

·        Zenei feladat: szlgitr; nek; dalszerzs.

·        Kitntets: „Member of the Order of the British Empire” (M.B.E.), 1965. oktber 26.

·        Hzassgok: 1. Patricia Ann Boyd, fotomodell; 1966. janur 21; Epsom anyaknyvi hivatal, Surrey; vls: 1973.

2.      Olivia Trinidad Arias, titkrn; 1978. szeptember 7; Henley anyaknyvi hivatal.

·        Gyermek: Dhani Harrison; 1978. augusztus 1.

·        rsa: I Me Mine (1980, 1982, 2002)

 

ltalnos iskolba a Penny Lane kzelbe jrt, a Dovedale Infantsba. Ksbb a Liverpool Institute for Boys (ma mr Liverpool Institute for Performing Arts) nev iskolba jrt, szegny dikknt, s diktrsai gy emlkeztek r, mint aki csendesen, egyedl lt a sarokban. Az 1950-es vek kzepn ismerte meg Paul McCartneyt, aki ugyanebbe az iskolba jrt, s George 1958 februrjban mr az akkor Quarrymen nev egyttes szlgitrosa volt. Ksbb nevet vltottak, s bellk lett a Beatles.

1959-ben rvid ideig a Blacklers Stores-ban dolgozott mint villanyszerel tanonc. A munka hasznra vlt, a Beatlesbl rtett legjobban az erstkhz s ms berendezsekhez. Ksbb sajt stdit rendezett be Kinfaunsban, esheri hzban. Itt s a Beatles is ksztett demofelvteleket.

Harrison, a knnyed jtk, tallkony, elktelezett ritmus- s szlgitros zenjt olyan eladk befolysoltk, mint Chuck Berry, Carl Perkins s Chet Atkins. Br rendkvl kreatv gitros volt, a Beatles legtbb hres gitrszljt Paul McCartney tmutatsa alapjn vette fel, aki idnknt azt is elvrta tle, hogy az elads hangrl-hangra megegyezzen az ltala meglmodott dallammal. Ms szlkat George Martin producer mdostott, aki gyakran vtzta meg Harrison hangszerelsi krseit; Martin vekkel ksbb ezt mondta: „Gyakran voltam goromba Georgedzsal.”

Harrison volt az els Beatle, aki Amerikban jrt. 1963 szeptemberben megltogatta Louise nev nvrt, aki Illinoisban lt; a Beatles els fellpse az Ed Sullivan Showban csak t hnappal ksbb kvetkezett. Ltogatsa alatt gyakran ment el egy lemezboltba, ahol a Beatlesrl rdekldtt. A tulajdonos mg letben nem hallott a zenekarrl. Amikor visszatrt Angliba, azt mondta zensztrsainak, hogy elg nehz dolguk lesz, ha meg akarjk hdtani Amerikt.

A Beatlemnia idejn gyakran mint a „Csendes Beatle” hivatkoztak r visszahzd termszete miatt s azrt, mert a sajttjkoztatkon szinte egy szt sem szlt. Inkbb a klnbz helyzeteket s az embereket vizsglta. A Beatles tagjai kzl leginkbb t rdekeltk a zenekar pnzgyei, Brian Epsteinnel gyakran beszlt errl. Zensztrsaihoz hasonlan neki is vannak nevezetes aranykpsei; amikor egy jsgr megkrdezte, hogy mit csinlnak kt fellps kztt a hotelszobikban, Harrison azt felelte: „Korcsolyzunk”. Amikor arrl krdeztk, mi a Beatles-frizura neve, csak annyit vlaszolt: „Arthur”.

Harrison volt a Beatles szlgitrosa. A zenekar plyja sorn John Lennon s Paul McCartney voltak a f dalszerzk; Harrison dalai kzl csak egy vagy kett kerlt fel az albumokra. Ezek kzl a leghresebbek: "If I Needed Someone" (1965), "Taxman" (1966), "While My Guitar Gently Weeps" (1968), "Here Comes the Sun" s a "Something" (mindkett 1969).

Els dalt, a "Don't Bother Me"-t 1963-ban rta, amikor beteg volt; sajt szavai szereint azrt, hogy lssa, hogy tud dalt rni. A dal a Beatles msodik, With the Beatles cm albumn jelent meg 1963. november 22-n. 1964-ben az A Hard Day's Night cm filmben is elhangzott. Legkzelebb csak 1965-ben vettek fel dalokat Harrisontl: a Help! cm albumon jelent meg az "I Need You" s a "You Like Me Too Much".

Harrison sajt dalait mindig maga nekelte, de ezeken kvl a kvetkezket is: a Please Please Me cm albumrl a "Chains" s a "Do You Want to Know a Secret?", a With the Beatles-rl a "Roll Over Beethoven" s a "Devil in Her Heart", az A Hard Day's Night-rl az "I'm Happy Just to Dance With You" s a Beatles for Sale-rl az "Everybody's Trying to Be My Baby" cm dalokat.

Karrierjben fordulpontot jelentett az 1965-s amerikai turn, mely sorn egy bartja, David Crosby, a Byrds egyik gitrosa s nekese bevezette az indiai klasszikus zenbe, s bemutatta Ravi Shankar szitrmvsznek. Harrisont elbvlte a hangszer s belemerlt az indiai zenbe; Harrisonnak elvlhetetlen rdeme, hogy a nyugati trsadlom megismerte a szitrt s India zenjt.

A Beatles tvol-keleti turnjn vett magnak egy szitrt, s lett az els a nyugati knnyzene trtnetben, aki hasznlta ezt a hangszert, mgpedig a "Norwegian Wood (This Bird Has Flown)" cm dalban, a Rubber Soul cm albumon. Skra szllt Shankar rdekben, s nagyrszt neki ksznhet, hogy a szitrmvsz fellpett az 1967 jniusban rendezett Monterey Nemzetkzi Popfesztivlon. Shankar nem volt elragadtatva Harrison els indiai hatst mutat dalaitl, de letre szl bartsgot kttt vele. Ezutn Harrison szitrleckket vett Shankartl Indiban.

A magnleti fordulpont a Help! cm film forgatsn kvetkezett be: a Bahamkon egy hindu hv mind a ngy Beatle-nek adott egy knyvet, ami a reinkarncirl szlt. Harrison egyre inkbb rdekldtt az indiai kultra irnt, ekzben pedig a hinduizmussal ismerkedett. 1966-ban, a Beatles utols (amerikai) turnja s a Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band felvtelnek kezdete kztt felesgvel, Pattie Boyddal Indiba utazott. Itt behatbban tanulmnyozta a szitrt, tbb guruval tallkozott s tbb szent helyet is felkeresett.

Furcsa mdon pp felesgn keresztl ismerte meg (mr Angliban) Maharishi Mahesh Yogit 1967-ben, aki a Beatles tagjait s felesgeiket bevezette a transzcendentlis meditciba. 1968 februrjban mindannyian az indiai Rishikeshbe repltek, hogy a jgi segtsgvel meditljanak. Ringo s Paul korbban hazatrtek, de George s John prilisig maradtak. Egy szbeszd terjedt, ami szerint a jgi a Beatles ksretnek ntagjait zaklatta. Amikor John errl beszlt, pp George volt az, aki azt mondta, hogy igaz lehet. prilisban k is visszatrtek Londonba, de Harrison nem adta fel a hinduizmusban val hitt.

Kzeli bartsgba kerlt Eric Claptonnal s az 1960-as vek vgn „Badge” cm szmot, ami a Cream bcsalbumn jelent meg, 1969-ben. Ez a szm volt az alapja a Beatles Abbey Road albumn megjelent „Here Comes the Sun”-nak, amit Clapton hts kertjben rt. Harrison 1966-ban felesgl vette Pattie Boydot; Clapton az 1960-as vek vgn beleszeretett a nbe, s viszonzatlan rzelmeit – kztudottan – a Derek & The Dominoes egyttessel 1971-ben kiadott, csodlatos „Layla and Other Assorted Love Songs” albumba nttte. m nem sokkal a megjelens utn Boyd elhagyta frjt, s 1979-ben vgl felesgl ment Claptonhoz. Mindezek ellenre a kt frfi bartsga tretlen maradt. Ringo Starral s Paul McCartneyval jtszott az eskvi fogadson. Amgy is jrahzasodott mr: 1978-ban felesgl vette Olivia Trinidad Ariast, majd 1978 augusztusban megszletett egyetlen fia, Dhani.    

Ugyanez nem mondhat el Harrison s Paul McCartney kapcsolatrl. A „White Album” felvtelei alatt az lland vitk miatt Harrison tbbszr is azzal fenyegetztt, hogy elhagyja az egyttest. A kettejk kztti nyilvnval feszltsg jl lthat a „Let It Be” film szmos jelenetben, s ez odig fajult, hogy ekkoriban Harrison rvid idre ki is lpett a Beatlesbl.

Br nem volt a zenekar elsdleges zeneszerzje (Lennon s McCartney rtk a a hatalmas Beatles anyag legnagyobb rszt), de az idk folyamn Harrison dalszerzi kszsge sokat javult, s munkival fokozatosan elnyerte trsai s a kznsg elismerst. Az 1960-as vek kzepn Lennon s McCartney kezdte jobban elfogadni szmait, br ksbbi nyilatkozata szerint mindig nehzsgei voltak dalai felvtelvel, mert a tbbiek egy lemezre sosem engedtek be tbbet, mint egyet vagy kettt. Emlkezetes Harrison szmok ebbl az rbl az „If I Needed Someone”; „I Want To Tell You”; az indiai hatst mutat „Love You To”; a csps „Taxman”, a sokat szidott „Within You, Without You”, ami pedig a vilgzene egyik alaptja, vagy a „While My Guitar Gently Weeps”, amit nagyban befolysolt bartja, Roy Orbison zenje, s egy msik bartja, Eric Clapton jtszotta a gitrszljt; s a „Piggies”, ami szerencstlen mdon ksbb szerepet kapott Charles Manson gyilkossgi gyben.

A „Here comes the Sun” s a „Something” valsznleg a kt legjobb Beatles szerzemnye. St, a „Something”-ot Harrison egyik legjobb dalnak tarjk, amelyet mg Frank Sinatra is feldolgozott. Nvekv zeneszerzi termelkenysge prostva a lemezre juttats nehzsgeivel azt eredmnyezte, hogy a zenekar karrierjnek vgre jelents mennyisg kiadatlan anyagot halmozott fel.

A Beatles 1970-es felbomlsa utn Harrison szmos szakmailag s anyagilag is sikeres lemezt kiadott, szlban s ms egyttesek tagjaknt egyarnt. Miutn a Beatlesben vekig korltoztk szerept, els szllemezre, az All Things Must Pass-ra az ez id alatt felgylt, kiadatlan dalok nagy rszt feltette, gy ez lett a rockzene trtnetnek el tripla lemeze. Szerepelt rajta a listavezet „My Sweet Lord” is, ami miatt bepereltk szerzi jogok megsrtsnek vdjval, az 1963-as „He’s So Fine” cm Chiffons slgerhez val hasonlatossg miatt. Harrison visszautastotta a felttelezst, de 1976-ban elvesztette a pert; az tletben a brsg elfogadta, hogy valsznleg nem tudatosan hasznlta a Chiffons zenjt sajt dala alapjaknt.

Valsznleg az els modernkori zensz, aki nagymret jtkonysgi koncertet szervezett. Az 1971. augusztus 1-jn a New York-i Madison Square Gardenben megrendezett „Hangverseny Bangladesrt” kt eladsa negyvenezer nzt vonzott, akik segteni szerettek volna a bangladesi hbor hez menekltjein. Ravi Shankar szitrmvsz nyitotta meg az esemnyt, melyen olyan eladk vettek rszt, mint Bob Dylan (meglepetsvendgknt), Leon Russel, Eric Clapton, Badfinger s Billy Preston. Sajnos, a koncert vgl vesztesges lett a felmerlt kltsgek miatt.

Ebben az idben sajt lemezei mellett Harrison tbb szmot rt Ringo Starr szmra, s John Lennon lemezein is megjelent.

Kvetkez albumja a Living in the Material World volt 1973-ban. A „Give Me Love” nagy slger lett, a „Sue Me Sue You Blues” pedig bepillantst engedett az ex-Beatle jogi harcaiba, de sszessgben a lemezt tlsgosan vallsosnak minstettk. 1974-ben kiadta a Dark Horse-ot s elindtott egy orszgos turnt az Egyeslt llamokban. A lemez nem volt sikeres, az olyan szmok ellenre sem, mint a „So Sad”, s a turn is keveseket vonzott a tlzott mret igehirdets s Harrison hangjnak rekedtsge miatt.

Az 1970-es vek tovbbi lemezei kzl a legsikeresebb a Thirty Three & 1/3 volt, amely az elzhz kpest knnyedebb hangvtel volt s tartalmazta a „This Song” (a „My Sweet Lord” gy karikatrja) s a „Crackerbox Palace” (egy humoros, szrrelis szm, valsznleg a Monty Pythonnal val egytmkdsre utal) slgereket.

1974-ben alaktotta meg lemezkiadjt, a Dark Horse Recordsot, amely pldul Splinter, Attitudes s Ravi Shankar lemezeit adta ki. 1976-tl, amikor lejrt az EMI-jal kttt szerzdse, sajt lemezei is itt jelentek meg.

Bartja s volt zenekari trsa, John Lennon meggyilkolsnak hrre Harrison megvltoztatta egy Ringo Starr szmra rt dal szvegt, hogy Lennon emlkdalv tegyee. Az „All Those Years Ago” mai napig fontos helyen szerepel a nosztalgiaadk msorban. Mindhrom ex-Beatle jtszott benne, gy a zenekar feloszlsa ta els alkalommal jelentek meg mindhrman azonos lemezen, br ez kifejezetten George szma volt. Az 1982-es Gone Troppo lemez hvs fogadtatsa utn Harrison 5 vig nem jelentetett meg j albumot. 1987-ben trt vissza a Cloud Nine-nal, aminek trsproducere Jeff Lynne volt. A legsikeresebb szm az Egyeslt llamokban listavezet, az Egyeslt Kirlysgban msodik helyre befut „Got My Mind Set On You” cm feldolgozs volt. Maga a lemez a toplistnkon nyolcadik lett.

Az 1980-as vekben rszt vett a Traveling Wilburys megalaktsban Roy Orbisonnal, Jeff Lynnenel, Bob Dylannel s Tom Pettyvel, amikor sszegyltek Dylan garzsban, hogy gyorsan felvegyenek egy szmot Harrison vrhat eurpai kislemeznek htoldalra. A kiad rjtt, hogy a „Handle With Care” tl j erre a clra, s bejelentette ignyt egy nll lemezre. Ezt kt ht alatt sszehoztk, mert Dylan pp turnra kszlt, s 1988 oktberben jelent meg. Az eladk pedig klnbz lneveken szerepeltek rajta, mint id. Charles Truscott Wilbury lltlagos fiai. risi siker lett, a Rolling Stone zenei magazin minden idk legjobb 100 albuma kz vlasztotta.

Harrison egy msik sikeres kalandja ebben az idszakban a filmksztshez ktdik, amelyet sajt Handmade Films nev stdijn keresztl valstott meg. A Beatles tagjai imdtk a Goons felforgat humort, s Harrison rajongja lett kvetiknek, a Monty Python csapatnak. biztostott anyagi tmogatst a „Brian lete” cm Python filmhez, mikor az eredeti gyrt, az EMI Films kihtrlt belle, megijedve a m keltette vitktl. A Handmade ksbb olyan filmeket ksztett, mint a Mona Lisa, Idbanditk, Sanghaji meglepets s a Mi ketten. Harrison tbb rvid szerepet kapott ezekben a filmekben, mint pl. brnekes a Sanghaji meglepetsben, vagy Mr. Papadopolous a Brian letben. Legemlkezetesebb az ex-Python Eric Idle ltal rendezett Beatles-pardia, The Rutles-beli karakteralaktsa.

Az j vtized egy j Traveling Wilburys albummal kezddtt, Roy Orbison szomor halla ellenre. A csapat lltlag Del Shanonnal prblta meg ptolni Royt, aki sajnos hirtelen szintn elhallozott, gy ngyesben vonultak stdiba. A lemez nem volt olyan sikeres, mint eldje, de j darabig a slgerlistkon maradt a „She's My Baby” s „Wilbury Twist” szmoknak ksznheten.

1991-ben Harrison Japnban turnzott Eric Claptonnal. Ez volt az els a sikertelen 1974-es amerikai koncertsorozat ta, s br ltszott, hogy lvezte, ez lett az utols is. A Live in Japan felvtelei ekkor kszltek. 1992-ben kiadott egy Best Of lemezt, amelyen az 1976–1992 vek legsikeresebb dalai szerepeltek. Rkerlt mg hrom j szm is, a „Poor Little Girl”, a „Cheer Down” s a „Cockamamie Business”, melyek furcsa mdon a Beatlest idztk.

Az 1990-es vek sorn Harrison, az egykori dohnyos komoly harcot folytatott a rkkal, daganatokat tvoltottak el a torkbl s a tdejbl. 1999. december 30-n egy rlt rajong, a 35 ves Michael Abram gyilkossgot ksrelt meg ellene; betrt a hzba, s tbbszr megszrta, kilyukasztva a tdejt. Harrison s felesge rtalmatlann tette a tmadt, s tadta a rendrsgnek. Abramot, aki abban a hitben lt, hogy Harrison „megszllta” s „Isteni kldetse” lett volna meglni a mvszt, ksbb felmentettk, beszmthatatlannak nyilvntva.

George Los Angelesben halt meg, egy bartja otthonban 2001. november 29-n, 58 ves korban. A hall oka tttes tdrk, amely megtmadta az agyat. Holttestt elgettk, s br a hrek szerint hamvait a Gangesz folyba szrtk, a ceremnit nem az elre bejelentett idpontban hajtottk vgre, hanem a nyilvnossg kizrsval. Halla utn csaldja a kvetkez nyilatkozatot tette kzz:

„gy hagyta el a vilgot, ahogy lt: bzva Istenben, nem flve a hallt, nyugalomban, csaldja s bartai krben. Gyakran mondogatta, hogy »minden vrhat, csak Isten keresse s egyms szeretete nem«”.

Utols albumt, a Brainwashedot, mely 2002 novemberben jelent meg, Dhani Harrison s Jeff Lynne fejezte be. Hallnak els vfroduljn, a „Koncert George-rt” keretben a kt mg l Beatle, Paul McCartney s Ringo Starr, s Harrison bartai a Royal Albert Hallban egy klnleges emlkkoncerten tisztelegtek eltte, melynek bevteleit a „Material World Charitable Foundation” kapta. Ravi Shankar lnya, Anoushka Shankar Jeff Lynne-el kzsen adta el az „Inner Light”-ot, Clapton s Lynne az „I Want To Tell You”-t s az „If I Needed Someone”-t, ,Tom Petty and The Heartbreakers (Jools Hollanddal Sam Brownnal) a „Taxman”-t s az „I Need You”-t. Starr nekelte a „Photograph”-ot, a Monty Python (Michael Palin, Terry Jones, Eric Idle and Terry Gilliam) a „The Lumberjack Song”-ot, McCartney s Starr kzsen a „For You Blue”-t. A finln az sszes elad kzsen nekelte a „Something”, a „While My Guitar Gently Weeps”, a „My Sweet Lord” (a billentyknl Billy Prestonnal) s a „Wah-Wah” cm Harrison-szmokat.

George Harrison s Aaliyah Haughton trtnelmet rtak azzal, hogy k eddig az egyetlen frfi ill. ni elad, aki posthumus kerlt fel a brit slgerlistk lre. Aaliyah a „More than a Woman”-el 2002. janur 13-n, George a „My Sweet Lord” j kiadsval 2002. janur 20-n. Harrison 2004. mrcius 15-n szlistaknt is bekerlt a Rock and Roll Hall of Fame-be.

 
You Can't Do That
 
A ht...
 
Szavazsok
 
John Winston Lennon
 
James Paul McCartney
 
George Harrison
 
Richard Starkey
 
Having Read A Book
 
Paperback Writer
 
Time? Beatles!
 
A Day In The Life
2025. prilis
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
Szmll
Induls: 2004-06-15
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!